صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 331281
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

"اردوگاه 15 تکریت"؛ خاطرات میکائیل احمدزاده منتشر شد

کتاب "اردوگاه 15 تکریت" شامل خاطرات میکائیل احمدزاده از دوران دفاع‌مقدس و اسارت او در اردوگاه‌های ارتش متجاوز صدام، توسط انتشارات مانا طائب و به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی منتشر شده است.

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)‌_ این کتاب شامل خاطرات میکائیل احمدزاده در فاصله سال‌های 1351 تا 1367 است.

"اردوگاه 15 تکریت" با عناوین؛ "رفتار‌های غیرانسانی نیرو‌های بعثی عراق با اسیران"، "وضعیت بهداشتی اردوگاه‌ها"، "اسرای مفقودالاثر"،"اردوگاه تکریت 15"، "تنبیه‌ها و تخلیه اطلاعاتی"، "جنگ روانی"، "انتقام از منافقین"، "فرار از اردوگاه‌ها"، "اعتصاب غذا"، "بیمارستان نظامی"،"بعقوبه عراق، مقر منافقین خلق"، "ورود منافقین در قالب اسیران به ایران" و "بازگشت به میهن" تهیه و تنظیم شده است.

میکائیل احمدزاده در خاطرات خود به بازجویی خلبان اسیر عراقی به نام "جمیل صدیق محمد زهیر" که ماموریت انهدام سکوهای پرتاب موشک زمین به هوای "هاگ" نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه نفت شهر را بر عهده داشت، اشاره می‌کند.

در پایان این کتاب چند قطعه عکس از میکائیل احمدزاده همراه همرزمانش و متن نامه‌ اسیر عراقی "جمیل ناصر مراد" به خانواده‌اش آورده شده است.

میکائیل احمدزاده 15 آذر ماه 1345 در شهرستان خوی متولد شده است. با آغاز جنگ تحمیلی دوره‌های آموزشی را در پادگان نظامی "حر" خوی گذراند و از سال 1362 درعملیات‌هایی مانند؛ والفجر 2، کربلای 2و5و6، بدر و قادر شرکت کرد.

وی در سال 1363 به سمت مسوول اطلاعات و عملیات تیپ 58 ذوالفقار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی منصوب شد.

میکائیل احمدزاده 5 مرداد ماه 1367 در منطقه سومار به اسارت نیروی‌های بعثی رژیم صدام درآمد و 16 آذر ماه 1369 به میهن بازگشت.

کتاب "اردوگاه 15 تکریت" در قطع رقعی، 236 صفحه و با شمارگان 2 هزار نسخه و بهای 25 هزار ریال توسط انتشارات مانا طائب و به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی به چاپ رسیده است.

منبع :

http://www.irdc.ir

 


X